Príležitosť pre 90% katolíkov?

Vidíme, že predvídaví ľudia chcú žiť v budúcnosti, nie v minulosti. Dokonca aj sám Robert Fico myslí na svoju budúcnosť.

Príležitosť pre 90% katolíkov?

 Dostal som v súkromnej správe otázku, vraj, prečo tvrdím, že Fico hrá falošnú hru, keď ho podporuje deväťdesiat percent katolíkov.

 Vidím to ako dobrú príležitosť napísať o tom aj takto verejne, lebo aj iní sa pýtajú ako to je možné, že toľkí katolíci podporujú Roberta Fica a ako si ich mnohých získal ešte počas prezidentskej kampane, keď sa s úprimným kalkulom vyznal z toho, ako bol na birmovke a že má v rodine aj rehoľné sestry a vie vraj, ako to v cirkvi chodí.

Susedský našizmus

Nuž tak teda prečo tvrdím, že Robert Fico hrá falošnú hru, aj keď ho podporuje 90 percent katolíkov? Jednoducho preto, lebo ho usvedčujú fakty a zopár najbližších kamarátov, ktorí už boli aj právoplatne odsúdení. Vrátane bývalého suseda Mariána Kočnera v Bonaparte ako aj nájomcu a majiteľa tejto „bytovky“ pána Bašternáka.

 A to, že verejnosť už opakovane klamal vie každý, kto si pamätá ako sľuboval diaľnice do Košíc do roku 2010, alebo ako už nebude v politike v roku 2014, ako by z politiky odišiel, ak by nevyhral voľby, ako vládol so slečnou Troškovou či ďalšími svojimi ľuďmi alebo ako hovoril o tom, ako zohnal peniaze vlastnou hlavou. Pre krátkosť času tento výpočet overiteľných nepravdivých tvrdení musí nateraz stačiť.

Väčšina sa môže mýliť

Neviem síce odkiaľ čerpajú dáta tí, ktorí hovoria o tom, že až 90% voličov strany SMER sú katolíci, no aj keby 100% voličov strany SMER boli katolíci, tak to nezmení nič na tom, že Robert Fico hrá falošnú hru. Ak klamárovi všetci uveria, to z neho nespraví pravdovravného a rovného človeka. Parafrázou si môžeme pripomenúť výrok pripisovaný Abrahamovi Lincolnovi: Chvíľu môže klamať všetkých, stále môže oklamať niektorých ale nemôže navždy oklamať všetkých.

 Aj toto je o tom, či si ponecháme tento formalistický pohľad na to, kto je náš lebo je „katolík“, a kto nie je „náš“ lebo je príliš „moderný“ a teda zlý, či ako sa dnes zvykne šíriť pohŕdavo a s dešpektom: progresívny.

 Ak to je skutočne tak, že medzi stúpencami Roberta Fica je toľko kresťanov, tak by malo byť veľmi jednoduché opustiť rady jeho voličov.

Aj Fico hrá o budúcnosť. Svoju.

Vidíme, že rozumní ľudia chcú žiť v budúcnosti, nie v minulosti. Dokonca aj sám Robert Fico myslí pri svojej usilovnej kampani na svoju budúcnosť. Myslí na svoje prežitie na slobode v Putinovom tieni. Preto by bol by rád, ak by sa kauzy ktoré sa tak blízko dotýkajú jeho najbližších spolupracovníkov nedotkli aj jeho budúcnosti. Jeho želanie je zrejmé: chce aby ostali vyhodnotené s tradičným zistením: „Skutok sa nestal“.  Prípadne s kódom 363 na poslednej strane vyšetrovacieho spisu.

 Nám však bude stačiť, ak si pamätáme a vždy znovu si budeme pripomínať, ako Robert Fico vládol. Práve to jeho vládnutie nás to doviedlo až k dnešnému chaosu ako pokračovania vlády Ficových „našich“ ľudí.

Je to naša budúcnosť

Je to naša budúcnosť (zdroj: mk)

Príležitosť pre život v pravde

Mimochodom práve tento odhad, že 90% percent voličov Smeru sú katolíci je skvelá príležitosť pochopiť, že pravdivosť toho, čomu veríme a čo šírime nie je závislé od toho, koľko ľudí tomu verí.

 Ale je fakt, že pravdivosť a zákaz klamať či „krivo svedčiť“ je súčasťou toho na Slovensku najtradičnejšieho etického posolstva, ktorým je Desatoro. Z tohto hľadiska vnímam práve opačnú „energiu“.

 Ak to je skutočne tak, že medzi stúpencami Roberta Fica je toľko kresťanov, tak by malo byť veľmi jednoduché opustiť rady jeho voličov. Budúcnosť bez Fica a jeho falošnosti je možná. Už teraz.

3 názory na “Príležitosť pre 90% katolíkov?”

 1. Kristina Križanová

  Katolíci a katolíčky volia Kollára, pretože je obrazom toho najtemnejšieho v nich: túžby po moci, sexe a peniazoch. Takisto volia Fica, pretože je šikovný, ľudový a takisto má prednosti Kollára, len nevieme koľko má detí okrem jedného syna.
  Katolíci a katoličky nie sú spokojní so svojimi životmi, nevedia v nich nájsť svoju cestu, svoju spokojnosť, žijú v minulosti, kedy sme mali všetci istoty. Teraz sa držia Kollára a Fica ako istôt a presvedečnia, že ich stačí voliť a budú sa mať ako oni dvaja. Nič to, že to nebola a nikdy nebude pravda.
  Náš hlavný problém je, že to hovoríme stále sebe navzájom, čo nezobudí zo sna tých katolíkov a katoličky, o ktorých hovoríme. Nevieme tak vrieskať, bohapusto klamať a chváliť sa veľkou rodinou ako tí dvaja alfa-samci. Treba nájsť spôsob, ako ich zviklať, ale ja ho nepoznám ….

 2. Mária Ničová

  …je pravdou v predchádzajúcom článku, Fico a Kollár už dávno mali zmiznúť odtiaľ, kde sú! Ako je možné, že Slováci nevidia ich klamstvá, pretvárku, hrubosť a sú stále vo vláde ??? Neverím, že je toľko
  ľudí, – verí tým a bude ešte stále veriť, ktorým sú klamaní a budú im stále klamať?

 3. Miroslav Kocur

  Trpezlivosťou, pravdivosťou a s pochopením. Populizmus je rafinovaná komunikácia. Nevzdavajme to a dúfajme, že to prinesie svoje ovocie.

  Ďakujem za ohlas.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *