Vyberáme si ľudskosť alebo neľudskosť

Ešte sa budeme musieť zajtra za toto nekonečné prešľapovanie v nenávisti minulosti aj hanbiť.

Niekto má strach, že ak nebude dostatočne proti LGBTIQ+, tak ľudia budú voliť Republiku. Tak si predstavte, koho by ste vybrali, ak sa naozaj tak veľmi bojíte „infekčnosti“ registrovaných partnerstiev.

Mazureka s Uhríkom so zovretými päsťami, ktorí odmietajú registrované partnerstvá a sľubujú spraviť poriadok so všetkým, alebo Majerského s Pellegrinim bez zovretých pästí a s bojazlivým úsmevom, ktorí tiež odmietajú registrované partnerstvá?

Falošná dilema

Toto je naše slušné Slovensko. Neochota opustiť svet včerajška bude preto nielen bolieť. Ešte sa budeme musieť zajtra za toto nekonečné prešľapovanie v nenávisti minulosti aj hanbiť. Z falošnej dilemy mafia či neoľudáci nám vypadne prémiové kombo mafie boľševikov, zväzákov, ľudákov a rasistov. A Fico.

Zajtrajšok alebo včerajšok

Skutočná dilema je však v tom, či si vyberieme zajtrajšok s ľudskosťou alebo neľudský včerajšok. Stále si však môžeme vybrať ľudskosť dôstojnej budúcnosti pre všetkých. Budúcnosť je totiž odvaha žiť v novom svete s modernými školami, inštitúciami, inovatívnou vedou, milými a dobrými lekármi vo fungujúcich nemocniciach a ambulanciách, efektívne spravovaným štátom a spravodlivosťou pre bohatých aj chudobných. Bez živenia pokryteckého strachu a nepoctivej vypočítavosti.

Ľudskosť je lepšia možnosť

Pomôžme tým, ktorí sa boja budúcnosti a boja sa prekonať falošne rozosievaný strach a nenávisť. Ukazujme cestu ľudskosti.

Ja ju vidím nielen ako možnosť, ale ako nevyhnutnosť. Stačí riešiť skutočné dilemy. A tie falošné nebrať do úvahy. Infekcia LGBTIQ+ neexistuje. To sa šíri len infekcia nepravdy a nelásky. Držme si palce, aby sme to zvládli so cťou.

Text bol pôvodne písaný pre DenníkN

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *